رفتن به محتوای اصلی
شکافتن پرده سوم ذهن مشتری در تبلیغ نویسی

شکافتن پرده سوم ذهن مشتری در تبلیغ نویسی

در این مطلب میخواهیم به چگونگی شکافتن پرده سوم ذهن مشتری بپردازیم، تصور کن میخواهی شطرنج بازی کنی و قبل از شروع بازی از همه‌ی حرکات حریف با خبر باشی! در این صورت دیگر تفاوتی ندارد کی و کجا با او بازی کنی، چون تو در هر صورت برنده‌ی بازی خواهی بود.

پرده سوم ذهن در واقع مثل همین موضوع است، اینکه بتوانی وارد ذهن مخاطبت شوی و یک قدم جلوتر از افکار او باشی، جایی که او به صورت خودآگاه هم نمی‌تواند واردش شود. اینجاست که می‌توانی تبلیغی بی‌نظیر خلق کنی!

مشتری به چه علتی محصول و یا خدمات ما را خریداری می‌کند؟ چون می‌خواهد توسط خریدی که کرده به نتیجه‌ای مشخص برسد! اما در قسمت پرده سوم ذهن، ما یک قدم جلوتر حرکت می‌کنیم، یعنی به این موضوع می‌پزدازیم که به چه علتی مخاطب می‌خواهد به نتیجه‌ای که مد نظرش است برسد؟ و زمانی که به نتیجه دلخواهش رسید، می‌خواهد با آن چه کاری انجام دهد!

چگونه پرده سوم ذهن مشتری را شناسایی کنیم؟

برای بهتر جا افتادن مطلب، به مثالی در رابطه با این موضوع می‌پردازیم:

فرض کن فردی قصد دارد یک پکیج آموزش سخنرانی را به فروش برساند. خب، نتیجه‌ای که با خرید این محصول مد نظر مخاطب است این است که فن بیان بهتری پیدا کند و بهتر با دیگران صحبت کند. حالا وارد قسمت پرده سوم ذهن او می‌شویم! هدف او از بهتر صحبت کردن با دیگران چیست؟

در یکی از حالاتی که بررسی می‌کنیم، او احتمالا فردی تنهاست و توانایی برقرار کردن ارتباط با افراد مد نظرش را ندارد و تمایل دارد بتواند دوستان جدیدی پیدا کند و یا با فردی ارتباط بر قرار کند. در این حالت ما باید در تبلیغ خود به توانایی برقراری ارتباط او با شخص و یا اشخاص مورد نظرش را بیان کنیم.

در حالت دوم ممکن است مخاطب ما یک بیزینس من باشد و بخواهد در جلسات با اعتماد به نفس بیشتر و مسلط‌تر صحبت کند و هدف بعدی او این است در جلسات مذاکره بتواند پیروز بحث باشد و بتواند قرارداد موفقیت آمیزی را منعقد کند. پس در قسمت پرده سوم باید به این مورد اشاره کنیم که او در صورت شرکت در این دوره می‌تواند پیروز جلسات باشد و شخص مقابلش را متقاعد نماید.

توجه کنید: در این مثال به یک نکته بسیار کاربردی میتوان اشاره کرد. قبل از پی بردن به پرده سوم ذهن مشتری، ابتدا ما باید مخاطب خودمان را به خوبی بشناسیم و با دقت تحلیل کنیم که قرار است او با خرید محصول ما به چه نتیجه‌ای برسد و با نتیجه‌ای که به دست می‌آورد قرار است چه کاری را انجام دهد.

نشانه‌ی پرده سوم ذهن چیست؟

اگر می‌خواهی متوجه شوی که پرده سوم ذهن مشتری خودت را درست انتخاب کرده‌ای باید این را بدانی که مشتری هرگز در مورد پرده سوم ذهن خودش صحبت نخواهد کرد و نشانه‌ای از آن در صحبت با او پیدا نخواهی کرد، چون این یک موضوع کاملا شخصی به حساب می آید و او علاقه ای ندارد اطرافیانش بدانند هدف نهایی او از اقدام به یک خرید چیست و حتی خیلی از مواقع بصورت ناخودآگاه در وجودش قرار دارد!

پس همیشه سعی کن یک پله از مشتری خود جلوتر باشی و او را بطور کامل بشناسی، در این صورت است که میتوانی محصول و خدمات خودت را با قیمت خیلی بالاتری نسبت به رقبا عرضه کنی و مشتری از این خرید رضایت کاملی داشته باشد. دلیل این رضایت چیست؟

زمانی که به پرده سوم ذهن مشتری خود مسلط باشی او احساس می‌کند که تو تنها فردی هستی که با عمق وجود میتوانی او را درک کنی و بهترین راه حل را جلوی پایش قرار دهی، اینجاست که دیگر بحث قیمت مطرح نیست و ارزش محصول و خدمات تو برای او بی نهایت خواهد بود.

آیا تا به حال برای فروش محصولات خودت از این راهکار استفاده کردی؟

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا