رفتن به محتوای اصلی
افزایش چشمگیر فروش با استراتژی Tripwire

افزایش چشمگیر فروش با استراتژی Tripwire

با مشاهده عنوان مطلب حتما این سوال برایتان پیش آمده که استراتژی Tripwire چیست و چطور می‌توانید در کسب و کار خودتان از آن استفاده کنید؟!

خب، اجازه بدید خیلی ساده توضیح بدم. در این استراتژی باید یکی از محبوب ترین محصولات خودتان را با قیمت خیلی پایین به مشتریان ارائه دهید. این قیمت به قدری باید پایین باشد که برای مشتری غیرقابل تصور به نظر برسد و دست رد به سینه پیشنهاد شما نزند.

الان دارید فکر می‌کنید این کار فقط به شما ضرر وارد می‌کند، اما زود قضاوت نکنید! افرادی که حداقل یک بار از شما خرید کرده‌اند ۷۷% پتانسیل بیشتری برای خرید بعدی دارند.

میخواهم با یک مثال ساده مسئله رو توضیح بدهم:

تصور کنید یک طراح سایت هستید، زمانی که Tripwire را برای خدمات طراحی لوگو اعمال می‌کنید و با قیمت فوق العاده پایین این خدمت را به مشتری ارائه می‌دهید او به راحتی خرید را انجام می‌دهد. زمانی که اولین خرید را انجام داد و کیفیت خدمات را تجربه کرد قطعا برای طراحی سایت سایر موارد که قیمت‌های بالاتری دارند نیز به سایت شما مراجعه خواهد کرد.

قبل از توضیح نحوه اجرای استراتژی، به معرفی تعدادی از مزایای آن می‌پردازیم:

  • به دلیل قیمت فوق العاده پایین یک محصول، شما تعداد زیادی کاربر ورودی جذب خواهید کرد.
  • زمانی که در یک محصول ارزان قیمت و بعضا رایگان، مطالب باکیفیت و مفیدی را ارائه دهید، اعتماد کاربران نسبت به شما افزایش یافته و به عنوان یک متخصص به شما نگاه خواهند کرد.
  • با استفاده از این روش می‌توانید با سرعت بسیار بالایی فروش خود را افزایش دهید و همچنین می‌توانید بارها و بارها توسط آن مشتری های جدید و وفادار جذب کنید.

چگونه استراتژی Tripwire را اجرا کنیم؟

۱- موضوع Tripwire را انتخاب کنید

زمانی که می‌خواهید این استراتژی را بکار بگیرید، ابتدایی‌ترین قدم، انتخاب موضوع است. بهتر است موضوعی را انتخاب کنید که مطمئن هستید نتیجه بخش است و مشکل کاربران را می‌تواند برطرف کند. دقت کنید این محصول باید باعث شود مخاطب احساس کند شما دقیقا همان فردی هستید که برای برطرف کردن مشکل و نیازش به دنبالش می‌گردد!

۲- از آخر به اول نگاه کنید!

ممکن است این مورد کمی گنگ باشد، زمانی در که در حال ایجاد استراتژی Tripwire هستید باید از این زاویه به قضیه نگاه کنید که در نهایت از مشتری خود چه می‌خواهید و سپس با مهندسی معکوس نیاز سنجی کنید تا متوجه شوید در ابتدا چه محصولی را به او پیشنهاد دهید تا در نهایت ترغیب به خرید محصولات اصلی شما شود.

به طور مثال اگر مانتو فروشی دارید می‌توانید توسط شال و روسری Tripwire انجام دهید و در نهایت مشتری را ترغیب به خرید مانتو کنید!

۳- بررسی پربازدیدترین مطالب

اگر وبسایت دارید حتما به میزان بازدید پست‌های مختلف دقت داشته باشید، چون می‌توانید متوجه شوید کاربرانتان بیشتر به دنبال چه موضوعاتی هستند و با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. اگر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت میکنید هم می‌توانید با بررسی تعداد لایک، کامنت و سایر معیارها به این موضوع پی ببرید که مخاطبانتان در جستجوی چه چیزهایی هستند.

۴- تمرکز روی بزرگترین نقطه درد!

در ادامه ی مرحله قبل، زمانی که موضوع مورد علاقه کاربران خود را پیدا کردید نوبت این می‌رسد که ببینید دردناک‌ترین مسئله در آن موضوع چیست؟ به طور مثال اگر قصد فروش پکیج آموزشی دارید باید دقت کنید فردی که قصد خرید محصولتان را دارد چه مشکلاتی دارد و دردناک‌ترین مشکل او چیست و مشکلش را با کمترین هزینه، و حتی رایگان، با بهترین کیفیت برطرف کنید.

در پایان ممنون می‌شوم اگر تا به حال تجربه بکارگیری این استراتژی را در کسب و کارتان داشته‌اید در قسمت دیدگاه ها بیان کنید! در صورتیکه علاقه دارید با سایر استراتژی‌های فروش نیز آشنا شوید “۲ استراتژی قوی برای ترغیب مشتری به خرید بیشتر!” را نیز مطالعه نمایید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا